hale przemysłowe

Każdy biznes potrzebuje odpowiedniej przestrzeni. Nie powinno więc dziwić, że tak ważnym problemem dla przedsiębiorców jest pozyskanie stosunkowo taniego i jednocześnie komfortowego miejsca do wytwarzania i magazynowania towarów czy też świadczenia wszelkiego rodzaju usług. Przekonaj się sam, że oferowane przez nas rozwiązania sprawdzą się w Twojej branży!

Jeśli szukasz uniwersalnej konstrukcji, która może posłużyć jako magazyn czy pomieszczenie produkcyjne, to nasze hale przemysłowe będą doskonałą opcją. Sprawdzą się w każdej działalności, a ich wielkość może być dowolnie dostosowana do potrzeb. Co ważne, w ich przypadku istnieje też możliwość oddzielenia części socjalnej od użytkowej, podzielenia na mniejsze boxy oraz zastosowania przepuszczającego światła poszycia – co pozwala na użytkowanie obiektu w dzień bez konieczności montażu oświetlenia. Ważną zaletą naszych rozwiązań jest też możliwość ustawiania ich na praktycznie dowolnym podłożu – nie ma w tym przypadku konieczności wykonywania fundamentów. Hala namiotowa jest świetnym rozwiązaniem nie tylko do przechowywania towaru.

Za sprawność procesu projektowania i realizacji odpowiada z kolei profesjonalny zespół projektantów i konstruktorów, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży. Jego członkowie dbają przy tym o pełne dostosowanie istniejących rozwiązań do charakteru działalności zamawiającego. Wszystko to sprawia, że stawiane przez nas hale namiotowe są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych firm – czy to jako pomieszczenia magazynowe, czy też produkcyjne lub usługowe.

wnętrze hali przemysłowej - Hale Namioty Sp. z o.o.

Całoroczne hale przemysłowe do uniwersalnych zastosowań

Hale przemysłowe nadają się do użytkowania całorocznego, ponieważ wykonane są z najwyższej jakości materiałów (na bieżąco kontrolujemy parametry zgrzewania) tworzą doskonałe zabezpieczenie przed wiatrem, śniegiem bądź deszczem. Dodatkowo stosujemy podwójną warstwę materiału PCV z systemem nadmuchu powietrza, których niewątpliwym atutem jest znacząca ochrona wnętrza hali przed zimnem, to zaś pozwala zaoszczędzić na dodatkowym ogrzewaniu.

Obiekty mogą być stawiane praktycznie na każdym podłożu, niezależnie od tego, czy jest to cement, bruk, ziemia czy asfalt. Jest to kolejna zaleta naszych hal przemysłowych, ponieważ znalezienie miejsca na postawienie hali jest łatwiejsze. Umożliwiamy naszym klientom – według ich indywidualnych preferencji – swobodną konfigurację hali, w której skład wchodzą dodatkowe elementy jak bramy wjazdowe czy podjazdy.

Planowanie budowy hal przemysłowych

Aby w pełni wykorzystać możliwości, które dają hale namiotowe, należy zwrócić szczególną uwagę na proces ich projektowania. Korzystając z naszych usług, możesz oczywiście liczyć na pełne wsparcie kadry specjalistów, którzy pomogą dobrać jak najlepsze rozwiązania techniczne. O jakich kwestiach trzeba pamiętać podczas planowania inwestycji?

 • Określenie rozmiarów hali – tj. długości, szerokości i wysokości.
 • Ustalenie poziomu niezbędnej izolacji termicznej – która ma zasadnicze znaczenie z punktu widzenia prowadzonej działalności.
 • Przygotowanie systemów kontroli temperatury wewnętrznej – czyli wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania.
 • Zaplanowanie elementów dodatkowych – czyli przede wszystkim oświetlenia, okien, wyjść, bram czy doków.
 • Załatwienie spraw formalno-prawnych – związanych z budową i eksploatacją hali.

Zastosowania hal przemysłowych

Bardzo ważną cechą charakterystyczną dla hal namiotowych jest ich wspomniana już uniwersalność i wielofunkcyjność. Sprawia ona, że znajdują one zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach. Najczęściej są one wykorzystywane jako:

 • magazyny – w zależności od standardu wykończenia można w nich składować praktycznie wszelkie materiały, urządzenia i produkty;
 • pomieszczenia produkcyjne – przeznaczone pod linie produkcyjne różnego rodzaju;
 • pomieszczenia usługowe – wykorzystywane przez warsztaty, lakiernie, parkingi czy też handel;
 • hale sportowe – zarówno stałe, jak i czasowe, np. lodowiska czy pomieszczenia dla koni;
 • hale imprezowe – mogą się sprawdzić podczas organizacji dni miast, imprez integracyjnych, wesel itp.

W każdej z tych sytuacji nasze namioty sprawdzą się tak samo dobrze, jak budynki murowane. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni typ obiektu i sposób jego wykończenia oraz aranżacji.

Zalety hal przemysłowych

Powodem, dla którego warto podjąć decyzję o budowie namiotowej hali przemysłowej, są przede wszystkim ich liczne zalety. Do najważniejszych z nich należą:

 • szybkie tempo wykonania – jest ono zdecydowanie wyższe niż w przypadku budynków murowanych czy stalowych;
 • łatwość skalowania i rozbudowy – konstrukcje tego typu pozwalają na wybudowanie hali o dowolnych rozmiarach, a także jej późniejsze zmniejszanie lub rozbudowę;
 • wytrzymałość – mimo lekkiej konstrukcji namioty bez trudu radzą sobie w każdych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo można je też wzmocnić blachą lub płytą warstwową;
 • oszczędność – hale tego rodzaju są zdecydowanie tańsze od klasycznych rozwiązań, a dzięki odpowiedniej technologii budowy dachu nie wymagają one użycia oświetlenia w dzień, co dodatkowo obniża koszty;
 • uniwersalność – nasze rozwiązania można wykorzystać do bardzo wielu zastosowań w praktycznie każdej branży.
Hala przemysłowa - przekrój | Hale Namioty Sp. z o.o.

Hale przemysłowe – konstrukcja i materiały

Decydując się na postawienie na nasze hale przemysłowe, musisz też wiedzieć, że istnieje wybór kilku ciekawych rozwiązań. Różnią się one przede wszystkim materiałami użytymi do budowy szkieletu i ścian. W pierwszym przypadku skorzystać można z konstrukcji stalowych lub aluminiowych, które są zróżnicowane pod względem wytrzymałości. Osobną kwestią jest typ materiału użytego do wykonania elewacji – obecnie oferujemy możliwość wybrania jednej z trzech opcji.

Hale  z płyty warstwowej

Rozwiązania tego typu są dedykowane do wszelkiego rodzaju zakładów produkcyjnych. Płyta warstwowa zapewnia doskonałą izolację termiczną oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Konstrukcje z jej wykorzystaniem charakteryzują się także sztywnością i wytrzymałością.

Hale z blachy trapezowej

To ciekawa alternatywa dla obiektów z płyty. Rozwiązania tego rodzaju idealnie sprawdzą się jako magazyny czy też pomieszczenia produkcyjne dla wielu branż. Solidna blacha trapezowa zapewni w tym przypadku bardzo dobrą ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Hale z materiału plandekowego

Stanowią najlżejsze i jednocześnie bardzo tanie rozwiązanie. Co jednak ważne, używane przez nas certyfikowane materiały są trudnopalne i zapewniają podstawową ochronę przed wiatrem i deszczem. Dzięki temu doskonale sprawdzają się jako rozwiązanie dla namiotów sezonowych czy też przeznaczonych do składowania mniej wymagających materiałów.

Koszt budowy hali przemysłowej

Bardzo ważną zaletą oferowanych przez naszą firmę nowoczesnych hal jest też ich cena. W porównaniu z inwestycją w budynki murowane jest ona zdecydowanie korzystniejsza już na etapie realizacji. Postawienie na technologię namiotową może też przynieść dodatkowe oszczędności w dłuższej perspektywie. Wynikają one z możliwości bezproblemowej rozbudowy lub też zmniejszenia obiektu, łatwości jego adaptacji lub nawet całkowitego złożenia i przeniesienia do innej lokalizacji czy też odsprzedaży. Co jasne, w przypadku konstrukcji stałych zmiana powierzchni jest dużo trudniejsza, a wynajęcie lub zbycie takiej nieruchomości nie zawsze jest możliwe. Na ostateczną cenę hal przemysłowych typu namiotowego wpływa też oczywiście wiele czynników. Do najważniejszych z nich należą:

 • wielkość i charakter obiektu,
 • standard wykończenia ścian – z płyty, blachy czy materiału,
 • liczba i typ okien, drzwi, bram,
 • sposób ogrzewania i wentylacji.

Nawet w przypadku wyboru najbardziej zaawansowanych rozwiązań, w dalszym ciągu koszt takiej inwestycji będzie dużo nższy niż podobnej klasy budynek wykonany tradycyjnymi metodami. Oznacza to, że decyzja o postawieniu hali namiotowej jest po prostu uzasadniona ekonomicznie i szczególnie polecana w przypadku podmiotów, które się rozwijają.

Pozwolenie na budowę hali

Z punktu widzenia przedsiębiorcy hala przemysłowa może okazać się też korzystną opcją pod względem formalnym. Jeśli bowiem stawiany obiekt ma mieć charakter sezonowy i zostanie zdemontowany w ciągu 120 dni, to nie ma potrzeby występowania o zezwolenie na budowę. Jest to z pewnością duże ułatwienie, szczególnie w przypadku np. rolników czy firm prowadzących działalność wielozadaniową. Oczywiście, gdy obiekt ma pozostać na dłużej, konieczne będą częstsze wizyty w urzędach – a ich celem będzie:

 • uzyskanie warunków zabudowy,
 • wykonanie projektu budowlanego,
 • wystąpienie o pozwolenie na budowę,
 • uzyskanie zgody na użytkowanie.

Co jasne, w trakcie realizacji projektu niezbędne jest także zadbanie o kwestię nadzoru inwestorskiego i  założenie dziennika budowy prowadzonego przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami. Procedura jest więc taka sama jak w przypadku budynków murowanych. Nasi specjaliści starają się przy tym zapewnić maksymalne wsparcie przedsiębiorcom, by proces uzyskania wszelkich zgód przebiegał szybko i bezproblemowo.

Budowa hali przemysłowej typu namiotowego to z całą pewnością doskonałe rozwiązanie dla bardzo wielu branż. Dlatego też skontaktuj się z nami już dziś i zapoznaj się ze szczegółami oferowanych przez nas konstrukcji. Gwarantujemy, że znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ PRZEMYSŁOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal przemysłowych.

Hale przemysłowe

Średnia ocena: 4.4
na podstawie: 3 ocen