W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się pneumatyczne hale namiotowe (inaczej termoizolacyjne). Klienci chętnie wybierają ten produkt ze względu na jego innowacyjność oraz – w porównaniu z tradycyjnymi halami namiotowymi – dodane wartości. Dzięki odpowiedniemu systemowi izolacji, hala z dachem dmuchanym jest przede wszystkim rozwiązaniem całorocznym oraz wykazuje odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Hala pneumatyczna znajduje zastosowanie m.in. jako zadaszenie kortów tenisowych czy boisk sportowych, magazynów. Jest to doskonała opcja dla osób, które potrzebują izolowanej przestrzeni „na już”. Montaż takiej hali trwa najdłużej jeden dzień roboczy, co umożliwia błyskawiczne zorganizowanie planowanego przedsięwzięcia. Zakup tego produktu to inwestycja na długie lata – został stworzony z myślą o działalności wielosezonowej.

Hale namiotowe pneumatyczne  – zadaszenie

W praktyce – ze względu na wykonanie i wygląd – hale termiczne nazywa się balonami lub poduszkami powietrznymi. Charakterystyczny dach tworzą dwie warstwy solidnego tworzywa o gramaturze 650-680 g/m2. Między nimi umieszczana jest specjalna pompa, której zadaniem jest kontrolowanie oraz utrzymanie stałego ciśnienia w tzw. poduszce. Hala z dmuchanym dachem może być nie tylko zadaszeniem sezonowym, ale i pełnić funkcję budynku. Montaż hal pneumatycznych jest prosty i intuicyjny, nie różni się wiele od rozłożenia tradycyjnej hali namiotowej.

Hale namiotowe pneumatyczne – zasada działania

Zgromadzone w środku ciepłe powietrze odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie systemu termoizolacyjnego. Dzięki temu w zimę nie ma mowy o wilgoci czy temperaturach poniżej zera, a latem wnętrze nie przegrzewa się. Dodatkowo dmuchany dach nie wymaga odśnieżania. Chcąc zachować najwyższe standardy użytkowania, warto pomyśleć również o całej konstrukcji namiotu. Ważnym elementem są ściany – tutaj najczęściej polecanym materiałem do wykorzystania bywają ścienne płyty izolacyjne. Wybór takiej opcji zapewnia niezawodną termoizolację hali.

Hale namiotowe pneumatyczne – zalety

Najważniejszą zaletą hal z dmuchanym dachem jest możliwość korzystania z nich przez cały rok – to efekt nieskraplania się pary wodnej na powierzchni namiotu. Mogą być one eksploatowane nawet przy bardzo trudnych warunkach pogodowych. Gorące, letnie promienie słoneczne nie są w stanie przegrzać wnętrza hali, podobnie jak i zimowe niskie temperatury. Środek hali można w bardzo prosty sposób ogrzać, aby zapewnić neutralną temperaturę w zimowe dni. Dzięki możliwości zachowania optymalnych warunków wewnątrz, pneumatyczne hale namiotowe doskonale sprawdzą się jako magazyn do przechowywania nawet najdelikatniejszych materiałów.

Hale namiotowe pneumatyczne – zastosowanie

Głównym i najpopularniejszym zastosowaniem dla pneumatycznych hal namiotowych jest zadaszenie obiektów sportowych – boisk piłkarskich, kortów tenisowych. Innym – również często spotykanym – wykorzystaniem hal są namioty, w których organizuje się imprezy, przyjęcia, eventy. Pozostałe przeznaczenia to: namioty handlowe, produkcyjne i magazynowe. Szeroki zakres możliwości użytkowania hal z dmuchanym dachem z roku na rok skupia coraz większą liczbę zwolenników tego rozwiązania.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.

Hale namiotowe pneumatyczne

Średnia ocena: 4.8
na podstawie: 4 ocen