Ogrzewanie

W zależności od przeznaczenia hali namiotowej zajmujemy się odpowiednim ogrzaniem obiektu, zaczynając od poszycia ścian aż po parametry izolacyjne plandek PCV (pokrycie dachu), które mają za zadanie chronić przed opadami i wiatrem. Oferujemy wiele rozwiązań w tym zakresie, dzięki czemu nasze hale przemysłowe są konstrukcjami komfortowymi w użytkowaniu niezależnie od warunków zewnętrznych. Stają się tym samym obiektami całorocznymi, z których można korzystać nawet przy bardzo niskich temperaturach panujących na zewnątrz.

Do ogrzewania wykorzystujemy:

  • płyty warstwowe, które składają się z płyt stalowych, a pomiędzy nimi znajduje się pianka poliuretanowa,
  • materiał PCV,
  • dach pompowany, do którego wtłaczamy powietrze pomiędzy membrany PCV,
  • nagrzewnice olejowe,
  • nagrzewnice gazowe,
  • nagrzewnice elektryczne,
  • promienniki ciepła.

Jeżeli korzystamy z ogrzewania generującego spaliny dobrze zaopatrzyć się w odpowiednią instalację kominową służącą do ich odprowadzania.

W przypadku zastosowania wspomnianych nagrzewnic gazowych, olejowych czy elektrycznych, hale namiotowe wyposażamy w system składający się ze specjalnych tuneli z PCV. To właśnie w nich tłoczone jest gorące powietrze, które pozwala na efektywne ogrzanie wnętrza konstrukcji. Jest to bezpieczne rozwiązanie zapewniające jednocześnie możliwość stosunkowo szybkiego zwiększenia temperatury w hali przemysłowej.

Warto połączyć użycie nagrzewnic czy promienników ciepła z dodatkowymi materiałami do termoizolacji tego typu obiektów. Warstwowe płyty poliuretanowe umieszczane pomiędzy stalowymi elementami konstrukcyjnymi zapewniają mniejsze straty energii cieplnej z wnętrza. Hale magazynowe zmodyfikowane pod tym kątem będą zatem tańsze w eksploatacji w sezonie jesienno-zimowym. Ogrzanie ich wnętrz za pomocą urządzeń zasilanych elektrycznie – nawet w przypadku sporej powierzchni użytkowej – stanie się znacznie efektywniejsze. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów dotyczących zamawianych hal namiotowych!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.