Każdy zakład produkcyjny musi dysponować dużymi budynkami. Potrzebne jest miejsce zarówno na rozbudowany park maszynowy, jak i do składowania niezbędnych materiałów. Gdy przestrzeni zaczyna brakować, można zdecydować się na budowę kolejnego, murowanego obiektu. Jednak istnieje rozwiązanie alternatywne – namioty przemysłowe, mogące pełnić np. funkcję magazynową. Jakie są zalety hal namiotowych i jak je postawić, aby sprostały wszelkim oczekiwaniom? Sprawdź już teraz!

Czym powinna odznaczać się hala namiotowa, czyli jak ją postawić?

Jeśli zastanawiasz się nad postawieniem obiektu przemysłowego, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Powinien on:

  • gwarantować mnóstwo przestrzeni magazynowej lub do swobodnego zorganizowania rozbudowanego parku maszynowego,

  • mieć solidną posadzkę, odporną zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie różnych substancji chemicznych,

  • być wyposażony w wydajną wentylację, bezpieczną instalację elektryczną oraz efektywne oświetlenie.

Do tego nierzadko niezbędne jest stworzenie dodatkowych systemów, np. rozprowadzających wodę lub sprężone powietrze. Czy wiesz, że namioty przemysłowe z powodzeniem spełniają wszystkie powyższe warunki?

To nowoczesne, lekkie i wytrzymałe konstrukcje, które świetnie nadają się do stworzenia przestrzeni magazynowej. Łatwo je rozłożyć oraz złożyć, a do tego rozbudować, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Z powodzeniem można je wykorzystać nawet jako np. tymczasowa hala namiotowa do uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej.

Przemysłowe hale namiotowe – jakie są ich zalety?

Jedną z najważniejszych zalet namiotów przemysłowych jest lekkość ich konstrukcji. Jako producent hal magazynowych, wykonujemy je m.in. z prefabrykatów aluminiowych, a następnie obijamy płytą warstwową, blachą trapezową lub plandeką z PVC. Taka budowa sprawia, że ich montaż jest prosty i stosunkowo szybki, a jednocześnie konstrukcję odznacza ponadprzeciętna wytrzymałość. Oczywiście wszystko to sprawia, że inwestycja w taki obiekt jest znacznie tańsza niż w murowany odpowiednik.

Jednak to dopiero początek, gdyż magazynowe i przemysłowe hale namiotowe mają znacznie więcej zalet. Najważniejsze z nich to:

  • uniwersalność – obiekty te można praktycznie dowolnie wyposażyć,

  • możliwość użytkowania całorocznego,

  • brak konieczności posiadania pozwolenia na budowę, jeśli namiot będzie stał przez maksymalnie 180 dni,

  • duża odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz środowiskowe,

  • relatywnie niskie koszty eksploatacji.

Wynajmij lub kup nowoczesny namiot przemysłowy!

Teraz już wiesz, dlaczego magazynowe namioty przemysłowe stanowią świetną alternatywę dla budynków murowanych. Dzięki nim możesz rozwijać swój biznes bez konieczności inwestowania ogromnych środków finansowych. Kupisz je w dobrej cenie lub wynajmiesz na preferencyjnych warunkach, korzystając z oferty naszej firmy Hale Namioty. Produkujemy nowoczesne hale namiotowe w Wielkopolsce oraz świadczymy usługi związane z ich montażem i demontażem. Już dziś skonfiguruj obiekt dopasowany do potrzeb – skontaktuj się z doradcą!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.