Pośród głównych zalet hal namiotowych zwykle wymienia się możliwość ich szybkiego postawienia i całorocznej eksploatacji. Do tego, ponieważ mają szerokie zastosowanie, w każdej chwili można zdecydować o zmianie ich przeznaczenia. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie modernizacji, np. pod kątem wzmocnienia konstrukcji. Oczywiście zawsze należy pamiętać o regularnej konserwacji i naprawianiu uszkodzonych elementów. Sprawdź już teraz, co powinieneś wiedzieć na temat powyższych prac – skorzystaj z podpowiedzi producenta takich obiektów!

Modernizacja lub wzmocnienie hali namiotowej – na czym to polega?

Jako doświadczony producent oferujący całoroczne hale namiotowe w Wielkopolsce, dostarczamy obiekty przystosowane do danego sposobu eksploatacji. Inwestorzy kupują je w konkretnym celu, np. zwiększenia powierzchni magazynowej, uruchomienia nowej linii produkcyjnej czy hodowli żywego inwentarza. Z biegiem czasu potrzeby te mogą się zmieniać i głównie w takich przypadkach konieczne jest przeprowadzenie modernizacji. Obejmuje ona np.:

  • wymianę bram lub drzwi,

  • zwiększenie dostępnej powierzchni,

  • zmianę poszycia dachowego,

  • instalację nowego systemu rynnowego.

Hale namiotowe modyfikuje się także pod kątem dostosowania ich do stale zmieniających się przepisów. Konieczne może być np. wzmocnienie konstrukcji w celu zwiększenia jej wytrzymałości pod kątem zalegającego na dachu śniegu czy silnych podmuchu wiatru.

Jakie elementy hali namiotowej wymagają konserwacji?

Wykorzystywana w przedsiębiorstwie całoroczna hala namiotowa musi przechodzić przeglądy techniczne. Najlepiej, jeśli za okresowe kontrole odpowiada jej producent. Podczas ich wykonywania sprawdzany jest stan najważniejszych elementów konstrukcyjnych. Jednocześnie prowadzone są prace konserwacyjne obejmujące przede wszystkim:

  • miejsca zakotwienia obiektu do podłoża,

  • naciągi,

  • poszycie,

  • newralgiczne połączenia śrubowe.

Przegląd techniczny hali namiotowej powinien być powiązany z jej naprawą

W czasie kontroli stanu technicznego całorocznej hali namiotowej mogą wyjść na jaw różnego rodzaju usterki. Jeśli są poważne i mają istotny wpływ na stabilność konstrukcji oraz bezpieczeństwo jej użytkowania, należy natychmiast zlecić ich usunięcie. Jako producent takich obiektów z doświadczenia wiemy, że najbardziej podatne na uszkodzenia są:

  • elementy poszycia dachu oraz ścian (szczególnie w przypadku plandeki z PCV),

  • słupy podporowe,

  • belki okapowe oraz naciągowe.

Napraw dokonuje się także bezpośrednio po wystąpieniu różnych zdarzeń. Często wynikają one np. z uderzeń wózków widłowych o konstrukcję czy niszczycielskiej siły żywiołów, głównie wichur.

Solidne, całoroczne hale namiotowe będą służyć latami

Dbając o tego typu, całoroczne obiekty z pewnością wydłużysz ich żywotność. Jednak ogromny wpływ na nią ma także jakość wykonania konstrukcji. Z tego powodu stawiaj na sprawdzone rozwiązania – skorzystaj z oferty naszej firmy Hale Namioty. Jako producent hal namiotowych wykonujemy je na zamówienie wyłącznie ze sprawdzonych, wysokiej klasy materiałów. Oprócz tego świadczymy różne usługi dodatkowe, w tym zajmujemy się montażem klimatyzacji lub ogrzewania w naszych obiektach.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.