Oparte na modułowej, szkieletowej konstrukcji hale namiotowe są rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym. Doskonale nadają się m.in. do stworzenia dodatkowej przestrzeni magazynowej lub przemysłowej. Co więcej, są mobilne, a więc można je wykorzystywać zarówno jako obiekty całoroczne, jak i tymczasowe. Planujesz ich zakup lub wynajem? Z tego artykułu dowiesz się, co należy zrobić przed rozpoczęciem inwestycji. Skorzystaj z porad producenta z Mosiny w Wielkopolsce i sprawdź, jak przygotować się do budowy!

Pozwolenie na budowę hali namiotowej

Jeśli planujesz postawić całoroczne hale namiotowe, np. przemysłowe, musisz zacząć od zdobycia pozwolenia budowlanego. W tym celu należy wypełnić odpowiedni wniosek, a następnie złożyć go w:

  • Urzędzie Miejskim – jeśli inwestycja jest realizowana na terenie należącym do miasta,

  • Starostwie Powiatowym – gdy obiekt będzie postawiony na obszarze powiatu.

Oczywiście musisz wybrać się do instytucji odpowiedniej dla miejsca, w którym budowa jest planowana.

Pamiętaj, aby rzetelnie przygotować wniosek i dołączyć do niego wszystkie wymagane dokumenty. Dzięki temu przyspieszysz procedurę jego analizy i tym samym szybciej uzyskasz zgodę na budowę. Decydując się na wynajem lub kupując od producenta mobilne hale namiotowe, sprawdź ich parametry techniczne. Wnioskując o pozwolenie budowlane, musisz podać wymiary oraz kubaturę tych obiektów.

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o pozwolenie budowlane?

Do wypełnionego wniosku musisz dołączyć kilka dokumentów. Urzędy wymagają przedstawienia:

  • planu lokalnego zagospodarowania przestrzennego (jeśli istnieje),

  • aktu własności terenu, na którym ma być realizowana inwestycja,

  • projektów, w tym architektoniczno-budowlanego, technicznego oraz branżowego,

  • opisu warunków dostawy mediów, zależnie od potrzeb, np. prądu czy wody.

Po spełnieniu wszystkich formalności związanych z budową hali namiotowej musisz uzbroić się w cierpliwość. Urząd ma bowiem 65 dni kalendarzowych na wydanie decyzji o zgodzie lub odmowie przeprowadzenia budowy.

Hala namiotowa bez pozwolenia budowlanego – czy to możliwe?

Jako doświadczony producent przemysłowych hal namiotowych sprzedajemy i wynajmujemy konstrukcje do użytku całorocznego. Jednak ponieważ są to obiekty mobilne, które łatwo ustawić i zdemontować, możesz wykorzystywać je również tymczasowo. W takim przypadku istnieje możliwość ich postawienia bez pozwolenia budowlanego.

Jeśli konstrukcja będzie stała krócej niż 180 dni, wystarczy w urzędzie zgłosić zamiar jej budowy. Pamiętaj, że podstawowym warunkiem jest to, aby obiekt nie był na stałe związany z gruntem.

Solidne i tanie konstrukcje hal namiotowych

Jak widzisz, formalności związanych ze stawianiem tego typu obiektów jest niewiele. Inwestycja w nie to świetny sposób, aby stosunkowo niewielkim kosztem zyskać dodatkową przestrzeń, np. do magazynowania towarów. Jeśli szukasz sprawdzonej, solidnej konstrukcji, zgłoś się do naszej firmy Hale Namioty. Jako doświadczony producent z Wielkopolski oferujemy m.in. całoroczne, przemysłowe hale namiotowe. To konstrukcje mobilne, które w każdej chwili można złożyć i przenieść w innej miejsce. Poznaj już dziś ofertę ich wynajmu oraz sprzedaży!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.