Przykładem rozwiązania, które pozwala połączyć wytrzymałość murowanego magazynu z szybkim montażem, charakterystycznym dla obiektów namiotowych, są całoroczne hale przemysłowe z płyty warstwowej. W obliczu rosnących cen materiałów budowlanych, a często również nagłej konieczności zwiększenia powierzchni produkcyjnej lub magazynowej, na takie konstrukcje stawia coraz większa liczba przedsiębiorców. Poznaj najważniejsze zalety tego rodzaju namiotów i sprawdź, w jakich obszarach znajdują zastosowanie!

Czym jest płyta warstwowa?

Płyta warstwowa to materiał, który służy do wykonywania poszycia ścian zewnętrznych, a także dachów budynków. Nazywana również płytą obornicką ma specjalistyczną konstrukcję, odpowiadającą za wysokie parametry termoizolacyjne. Płyty warstwowe składają się z rdzenia oraz warstw izolacji termicznej w okładzinach blaszanych. W przemysłowych halach namiotowych spełniają funkcję okładziny (alternatywnie dla poszyć plandekowych oraz blach trapezowych) mocowanej na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji.

Czym hale namiotowe z płyt warstwowych przewyższają tradycyjne rozwiązania?

Budowa hali z okładzinami z płyty obornickiej to inwestycja w wytrzymałość, funkcjonalność oraz wysoki komfort cieplny. Warstwowa struktura poszycia, zawierająca m.in. świetnej klasy materiały izolacyjne sprawia, że tego rodzaju obiekty doskonale sprawdzają się jako całoroczne namioty przemysłowe i magazynowe. Spośród wszystkich dostępnych na rynku konstrukcji, to obiekty z płyty warstwowej najlepiej izolują ciepło, zapobiegając jego stratom. Tego rodzaju obiekty w połączeniu z wydajnym i dobrze dopasowanym do potrzeb użytkowników systemem grzewczym w niczym nie ustępują budynkom murowanym pod względem komfortu cieplnego.

Oprócz tego hale namiotowe całoroczne oferują wiele zalet niedostępnych w przypadku standardowych, murowanych magazynów. Te najistotniejsze to m.in.:

  • znacznie szybszy czas montażu – w wielu przedsiębiorstwach zwiększenie powierzchni magazynowej lub produkcyjnej okazuje się potrzebą chwili, przez co tradycyjna technologia nie wchodzi w grę,

  • niższe koszty realizacji – murowany magazyn to rozwiązanie nie tylko bardziej czasochłonne, ale również znacznie droższe,

  • szybka i elastyczna rozbudowa – w dowolnym momencie można dostawić kolejne segmenty hali, zwiększając powierzchnię magazynową w zależności od potrzeb,

  • możliwość realizacji prac konstrukcyjnych niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych,

  • brak ograniczeń związanych z rozmontowaniem i przestawieniem hali lub jej sprzedażą.

Całoroczne hale przemysłowe z płyty warstwowej od producenta

Jako doświadczony producent całorocznych namiotów przemysłowych z płyty warstwowej zapewniamy szybką realizację, przystępne ceny oraz ścisłe dopasowanie do potrzeb inwestora. Już dziś skontaktuj się z naszym biurem i sprawdź, ile będzie kosztowała budowa Twojej hali magazynowej. Zyskaj wsparcie ekspertów, wieloletnią gwarancję oraz pewność niezawodnych, wytrzymałych i funkcjonalnych rozwiązań!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.