Współczesne wyposażenie rolnika to często nowoczesny sprzęt. Choć jest on dostosowany do trudnych warunków – wszak powstał po to, by m.in. pracować z nim w polu, to po wykonaniu wszystkich zadań powinien być właściwie zabezpieczony – przed czynnikami atmosferycznymi i potencjalnie nieuczciwymi osobami z zewnątrz. Można to zrobić, wybierając hale namiotowe dla rolnictwa. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Zachęcamy zatem do lektury!

Jak zbudowane są hale namiotowe dla rolnictwa?

Tego typu zabudowa powstaje w systemach modułowych. To znacznie tańsze, a co ważniejsze – szybsze rozwiązanie niż inwestowanie w nowy budynek z cegły. Namiot magazynowy powstaje m.in. na solidnym, a przy tym lekkim aluminiowym szkielecie, do którego następnie przytwierdzane są np. płyty warstwowe mierzące 40 mm grubości, wykończone stalą T18 lub T35. W lżejszych konstrukcjach wykorzystuje się materiały plandekowe.

Nowoczesne hale rolnicze, gdzie mają być składowane maszyny, potrzebują też odpowiednio dużego wjazdu. Konstrukcje te charakteryzują się uniwersalnością, wobec czego zastosowanie bram, zdolnych przepuścić nawet duże kombajny, jest jak najbardziej możliwe. Dodatkowo mogą one być wyposażone w boczne drzwi, pozwalające wchodzić i opuszczać zabudowę bez konieczności otwierania głównych wrót.

Możliwość dopasowania hali do indywidualnych potrzeb

Istotny atut hal namiotowych dla rolnictwa to ich szerokie opcje konfiguracji. Tego typu namioty można niemal dowolnie planować. Choć szerokości są stałe, bo plasują się między 10 a 25 m, to praktycznie nie ma limitów jeśli chodzi o długość. Co więcej – w razie potrzeby obiekty te da się rozbudowywać.

Bez wątpienia plusem jest też to, że istnieje opcja doboru wykończenia ścian, choć w przypadku garażu na maszyny rolnicze zalecamy wybór płyt warstwowych. Gwarantują one najwyższą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i nie tylko. Oprócz tego można zadecydować, jaki materiał znajdzie się na dachu. Chodzi tu w szczególności o przepuszczalność promieni słonecznych, co wpływa na warunki termiczne wewnątrz. By dowiedzieć się więcej o indywidualnych rozwiązaniach stosowanych w namiocie magazynowym – zachęcamy do kontaktu.

Czy hale zapewniają odpowiednią ochronę dla maszyn?

Płyty warstwowe zapewniają doskonałą izolację. Hale namiotowe dla rolnictwa gwarantują więc, że i w cieplejsze, i chłodniejsze dni będą dobrze chronić trzymany w nich sprzęt przed skrajnymi temperaturami. To także szczelne konstrukcje, więc nie musisz obawiać się, że Twoje maszyny będą moknąć. Dodajmy do tego, że obiekty te mogą być klimatyzowane!

Poza tym – zabudowy takie są odporne na zniszczenia. Solidne ścianki, jak i wysokiej klasy bramy czy drzwi, zapewnią ochronę przed ewentualnymi włamaniami. Po skończonej pracy  wystarczy odstawić pojazdy i maszyny na ich miejsce i zamknąć bramę.

Namiot magazynowy możesz kupić lub… wynająć

Tego typu hale rolnicze mają to do siebie, że da się je szybko złożyć i rozłożyć. Charakteryzują się więc mobilnością, ale otwiera to również inne możliwości. Jeśli np. jest Ci potrzebny namiot magazynowy na maszyny tylko na określony czas – nie musisz inwestować w nowy obiekt. Możesz go wynająć! Nasza firma specjalizuje się w usługach wykonania takich zabudów, jak i ich wynajmie. Dowiedz się o tych propozycjach więcej na stronie.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.