Cieszące się ogromną popularnością hale namiotowe to mobilne obiekty całoroczne wykonane z prefabrykowanych elementów. Mają szerokie zastosowanie, w tym przemysłowe, są tanie oraz można je postawić w stosunkowo krótkim czasie. Chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? Jako producent tego typu konstrukcji w artykule opisujemy najważniejsze, związane z nimi informacje. Sprawdź już teraz, jak są zbudowane, do czego się je wykorzystuje oraz czy do ich budowy jest potrzebne pozwolenie.

Z czego wykonane są hale namiotowe?

Możliwość bardzo szybkiego postawienia hal namiotowych jest efektem ich mobilnej, szkieletowej konstrukcji. Wykonuje się ją z prefabrykowanych, stalowo-aluminiowych komponentów. Co warto podkreślić, obiekty te mają formę modułową, dzięki czemu w razie potrzeby zawsze można je powiększyć, np. wydłużyć.

Kolejnym ważnym elementem jest poszycie dachu. Na szkielet naciąga się wysokiej jakości powłokę wykonaną z wytrzymałego materiału PCV. Z kolei zabudowa ścian dopasowywana jest do potrzeb inwestora. Jako producent tych konstrukcji, z siedzibą na terenie Wielkopolski, hale namiotowe możemy wykończyć:

 • plandeką – tą samą, która służy jako pokrycie dachowe,

 • blachą falistą,

 • płytą warstwową.

Użycie wszystkich powyższych materiałów sprawia, że są to przemysłowe obiekty całoroczne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Zamawiając je w naszej firmie, możesz zdecydować się na ich zakup lub wynajem – zapraszamy do kontaktu.

Jak przebiega budowa hal namiotowych?

Wszystkie elementy konstrukcji szkieletowej są łączone i skręcane na miejscu realizacji inwestycji. Przed montażem należy przygotować teren, który powinien być wyprofilowany i wypoziomowany. Ważne jest także jego odpowiednie odwodnienie.

Przemysłowe hale namiotowe, które oferujemy m.in. na wynajem , ustawia się na:

 • utwardzonym podłożu drogowym, wykonanym np. z kostki brukowej,

 • stopach fundamentowych,

 • płycie fundamentu.

Konstrukcja, choć mobilna, jest na stałe przytwierdzona do podłoża, do czego wykorzystuje się kotwy palikowe lub chemiczne.

Czy jest potrzebne pozwolenie budowlane?

Zgodnie z przepisami prawa wszystkie konstrukcje tego typu, w tym do użytku przemysłowego, są obiektami budowlanymi. Przed ich postawieniem należy więc uzyskać pozwolenie, jednak tylko w przypadku użytku całorocznego. Jeśli są stawiane tymczasowo, na okres krótszy niż 180 dni, wystarczy jedynie zgłosić inwestycję w urzędzie.

Do czego wykorzystuje się hale namiotowe?

Jako doświadczony producent hal namiotowych sprzedajemy i wynajmujemy konstrukcje o szerokim zastosowaniu. Doskonale sprawdzają się m.in. jako obiekty:

 • magazynowe,

 • przemysłowe, np. do uruchomienia linii produkcyjnej,

 • mobilne okolicznościowe – organizacja targów, wesel itp.,

 • sportowe,

 • handlowe,

 • garażowe – jako zadaszenie parkingów.

Postaw na sprawdzone hale namiotowe!

Solidna, ale jednocześnie prosta konstrukcja tych obiektów sprawia, że mogą one być zarówno tymczasowe, jak i całoroczne. Jeśli jesteś nimi zainteresowany, już dziś skorzystaj z oferty naszej firmy Hale Namioty. Jako producent z Mosiny na terenie Wielkopolski, proponujemy sprawdzone, mobilne hale namiotowe. Możesz je kupić lub wynająć, korzystając przy tym z profesjonalnych usług montażu – zapraszamy do kontaktu!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.