Prowadzenie działalności produkcyjnej czy związanej z magazynowaniem towarów wymaga posiadania budynków. Gdy przestrzeni zaczyna brakować, budowa nowych obiektów murowanych jest kosztowna i czasochłonna. Z tego powodu coraz częściej funkcję tę spełniają mobilne lub całoroczne hale namiotowe, np. przemysłowe czy magazynowe. Z tego artykułu dowiesz się, jak mogą być wyposażone tego typu namioty od producenta – zapraszamy do lektury!

Zadaszenie, ogrzewanie i klimatyzowanie hal namiotowych

Obiekty tego typu mają bardzo szerokie zastosowanie. Często wykorzystuje się je jako namioty magazynowe  ale doskonale sprawdzają się również m.in. do:

 • uruchomienia nowej linii produkcyjnej w zakładach przemysłowych,
 • garażowania pojazdów,
 • hodowli żywego inwentarza,
 • przechowywania płodów rolnych.

Jeśli zamiast konstrukcji mobilnych, wybierzesz całoroczne, konieczne może być ich ogrzewanie. Jako doświadczony producent wynajmujemy hale namiotowe w Wielkopolsce, oferując kilka systemów grzewczych. W obiektach montujemy promienniki ciepła lub nagrzewnice:

 • olejowe,
 • elektryczne,
 • gazowe.

Ponieważ większość ciepła ucieka przez dach, można wymienić standardowe, jednowarstwowe poszycie dachowe z PCV na tzw. termodach. Tworzą go dwie membrany z tworzywa sztucznego, pomiędzy które pompowane jest powietrze pełniące funkcję izolatora.

W całorocznych halach namiotowych magazynowych lub przemysłowych można także zamontować klimatyzację. Proponujemy systemy freonowe oraz ewaporacyjne, z których pierwsze są nieco droższe w eksploatacji, ale dużo wydajniejsze. W przypadku klimatyzowania namiotu również zaleca się wykorzystanie termodachu. Ogranicza nagrzewanie się wnętrza pod wpływem promieni słonecznych.

Różne obicia ścian całorocznych namiotów magazynowych

Warto jeszcze wspomnieć o obiciu ścian, które może być wykonane z różnych materiałów. Jako producent hal magazynowych i przemysłowych, standardowo obijamy je tworzywem sztucznym PCV. W przypadku stawiania takiego namiotu z myślą o całorocznej eksploatacji warto zastanowić się nad jego zmianą. Do wyboru jest blacha trapezowa lub płyta warstwowa – oba te materiały da się dodatkowo ocieplić.

Elementy wyposażenia hal namiotowych

To, jak będą wyposażone namiotowe hale magazynowe czy przemysłowe, które jako producent oferujemy też na wynajem, zależy od konkretnych potrzeb. Zastosowanie namiotów mobilnych lub całorocznych jest różne, dlatego można zamontować w nich m.in.:

 • dodatkowe przeszklenia,
 • przeróżne rodzaje drzwi oraz bram,
 • rozbudowaną instalację elektryczną, w tym oświetleniową,
 • wydajny system wentylacyjny.

Oczywiście w obiekcie da się także wybudować praktycznie każdy rodzaj posadzki.

Skonfiguruj własny namiot magazynowy!

Jak widzisz, możliwości rozbudowy namiotów magazynowych czy przemysłowych i dopasowania ich do potrzeb jest mnóstwo. Korzystając z oferty naszej firmy Hale Namioty Sp. z o.o. , możesz w szerokim zakresie skonfigurować mobilne bądź całoroczne hale namiotowe. Będąc ich producentem, proponujemy wiele nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Skontaktuj się z nami i już dziś kup lub wynajmij taki obiekt!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.