Planujesz inwestycję w budowę hali namiotowej, ale nie wiesz, jak wybrać odpowiedni projekt? Ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiedz się, na co zwracać uwagę w przypadku obiektów całorocznych i sezonowych oraz sprawdź, jak dobrać idealnie dopasowany do Twoich potrzeb plan magazynu lub budowli przemysłowej. Poznaj porady naszych ekspertów!

Rodzaj hali namiotowej – liczy się przeznaczenie!

Obecnie firmy zajmujące się produkcją, sprzedażą, a także długoterminowym wynajmem hal namiotowych, oferują obiekty o rozmaitym przeznaczeniu. Błędem jest utożsamianie tego rodzaju konstrukcji wyłącznie z magazynami lub pomieszczeniami o charakterze przemysłowym czy produkcyjnym. Hala namiotowa od producenta lub z wypożyczalni doskonale sprawdzi się również w takich branżach jak m.in.:

  • rolnictwo,
  • organizacja eventów i imprez,
  • transport/logistyka,
  • sport i rekreacja,
  • sprzedaż całoroczna oraz sezonowa,

a także wielu innych sektorach gospodarki. Przeznaczenie oraz sposób eksploatowania obiektu determinują jego konstrukcję, wymiary, sposób zagospodarowania przestrzeni, ewentualną izolację termiczną czy typ posadzki pod namiotem.

O czym należy pamiętać, planując budowę przemysłowej hali namiotowej?

Punktem wyjścia każdej inwestycji w namioty magazynowe jest indywidualnie opracowany projekt. Powinien on odpowiadać na wszystkie potrzeby zarówno właściciela obiektu, jak i jego przyszłych użytkowników. Jeśli chodzi o wymiary, kluczowymi parametrami są oczywiście długość, szerokość oraz wysokość. Równie ważna jest konstrukcja budowli, która może być wykonana z aluminium lub stali. W przypadku obiektów sezonowych możesz wybrać aluminiowy szkielet, natomiast hale całoroczne poleca się wznosić z elementów stalowych, znacznie odporniejszych na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Poszycie ścian oraz zadaszenie hali magazynowej może być wykonane z takich materiałów jak:

  • plandeka – najtańsze rozwiązanie wybierane do namiotów magazynowych bez szczególnych wymogów termicznych,
  • blacha trapezowa – lekkie i trwałe poszycie stosowane zarówno na ściany, jak i dach,
  • płyta warstwowa – materiał o optymalnych właściwościach termoizolacyjnych, idealny na obiekty namiotowe całoroczne i ogrzewane.

Hala namiotowa na własność, a może długoterminowy wynajem?

Wielką zaletą namiotów magazynowych jest fakt, iż są to obiekty mobilne, które łatwo można nie tylko postawić, ale także rozbudować, przewieźć, czy zdemontować. Jeśli planujesz eksploatować taką konstrukcję wyłącznie sezonowo i nie potrzebujesz opcji całorocznej, możesz zdecydować się na wynajem długoterminowy, ponieważ nasza firma działa również jako wypożyczalnia hal namiotowych.

Stawiaj na hale od sprawdzonego producenta!

Jesteśmy przedsiębiorstwem, które od lat zajmuje się produkcją, wynajmem oraz sprzedażą całorocznych i sezonowych, mobilnych namiotów na terenie całej Wielkopolski. Nasze przemysłowe hale namiotowe  sprawdzają się we wszystkich branżach, począwszy od produkcji, poprzez logistykę i sektor magazynowy, aż po rolnictwo i organizację imprez. Zapewniamy wsparcie i doradztwo na każdym etapie współpracy, oferując jednocześnie korzystne warunki długoterminowego wynajmu lub sprzedaży. Skontaktuj się z nami i poznaj koszt swojej przyszłej inwestycji!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.