Nowoczesne, wykonane z wysokiej jakości materiałów całoroczne hale namiotowe charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością. Mogą służyć latami, stanowiąc doskonałą alternatywę dla murowanych budynków. Jednak ponieważ często są intensywnie eksploatowane, szczególnie w branży przemysłowej, powinny być regularnie konserwowane. Z tego artykułu dowiesz się, jak należy o nie zadbać. Skorzystaj z podpowiedzi producenta Hale Namioty z Mosiny w Wielkopolsce, który zajmuje się sprzedażą i wynajmem takich obiektów!

Całoroczne hale namiotowe mają szerokie zastosowanie

Rosnąca popularność tych konstrukcji w dużej mierze wynika z ich uniwersalności. Oferowane przez naszą firmę na wynajem całoroczne hale namiotowe, w tym pneumatyczne (wyposażone w system izolacji termicznej) są wykorzystywane m.in. do:

  • magazynowania towarów,

  • uruchomienia linii produkcyjnych w zakładach przemysłowych,

  • zadaszenia obiektów sportowych, np. kortów tenisowych,

  • garażowania pojazdów.

Co ważne, można je dowolnie konfigurować, wyposażając m.in. w instalację elektryczną, klimatyzację czy ogrzewanie. Jednak inwestycja w takie obiekty jest opłacalna pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbasz. Jako producent hal namiotowych zalecamy, aby regularnie poddawać je przeglądom technicznym oraz serwisować.

Konserwacja hal namiotowych – na czym polega?

Pamiętaj, że jako przedsiębiorca masz obowiązek zadbać o nienaganny stan obiektów budowlanych wykorzystywanych w ramach prowadzonej działalności. Dotyczy to nie tylko budynków murowanych, ale także przemysłowych hal namiotowych , zarówno całorocznych, jak i mobilnych.

Absolutną podstawą jest regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych namiotów. Kontrola powinna obejmować m.in.:

  • oględziny klasycznego lub pneumatycznego poszycia dachu,

  • weryfikację stanu filarów konstrukcji,

  • sprawdzenie sztywności wszystkich istotnych połączeń konstrukcyjnych.

Oprócz tego zalecamy częste czyszczenie plandeki pokrywającej obiekty, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Przyczyni się to do wydłużenia jej żywotności, a do tego ułatwi lokalizowanie ewentualnych uszkodzeń na powierzchni.

Serwisuj halę namiotową na bieżąco

Celem każdego przeglądu technicznego konstrukcji jest jej analiza pod kątem uszkodzeń. Jeśli je znajdziesz, jak najszybciej zajmij się ich usunięciem. Powinieneś zlecić to profesjonalnej firmie zewnętrznej, która specjalizuje się w serwisowaniu tego typu obiektów. Zyskasz pewność, że naprawy zostały wykonane poprawnie i użytkowane przez Ciebie całoroczne, przemysłowe hale namiotowe są bezpieczne. W przypadku, gdy korzystasz z usługi ich wynajmu, najlepiej zostaw to zadanie w rękach dostawcy konstrukcji.

Wynajmij nowoczesną halę namiotową

Regularne serwisowanie konstrukcji przemysłowych, zarówno klasycznych, jak i pneumatycznych to podstawa bezpieczeństwa ich użytkowania. Jednak pamiętaj, że ryzyko wystąpienia poważnej usterki jest niskie, jeśli inwestujesz w dobrej jakości obiekt. Będzie tak, jeżeli zdecydujesz się wynająć całoroczne hale namiotowe od naszej firmy Hale Namioty – zapraszamy do kontaktu! Produkujemy je w Wielkopolsce, w nowoczesnej fabryce zlokalizowanej na terenie Mosiny.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.