Nowoczesne hale namiotowe doskonale sprawdzą się jako przestrzeń magazynowa przeznaczona do przechowywania surowców potrzebnych do produkcji, gotowych wyrobów czy towaru, jakim handluje firma. Są to lekkie, a jednocześnie solidne konstrukcje, których budowa jest szybka i tańsza niż tradycyjnych hal murowanych. W jaki jednak sposób sfinansować inwestycję? Korzystniejsze będzie kupno czy leasing? Przeczytaj i poznaj zalety oraz wady obu tych rozwiązań.

Hala magazynowa – kupno

Twojej firmie potrzeba jest hala magazynowa? Doskonałym rozwiązaniem są namioty stalowe lub aluminiowe. Firmy prowadzące sprzedaż tego typu obiektów zapewniają kompleksowy projekt, wykonanie potrzebnych elementów, ich dostawę na działkę klienta i montaż. Hale Namioty Sp. z o.o. to producent konstrukcji całorocznych o wielu różnych zastosowaniach.

Czy warto zdecydować się na kupno mobilnej hali namiotowej? Zaletą jest szybkie zyskanie na własność solidnego budynku, odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne. Przestrzeń możesz dopasować do indywidualnych potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Ściany boczne możemy wykonać z grubszych płyt warstwowych, blachy trapezowej lub odpornej na ogień i wodę membrany PCV. Do wyboru pozostaje dach standardowy lub ocieplany. Na indywidualne zamówienie możemy zamontować również duże bramy wjazdowe dla pojazdów ciężarowych i wózków widłowych.

Hale przemysłowe – leasing

Jednym z atutów, którymi wyróżniają się hale przemysłowe, jest to, że obiekty te nie są trwale związane z gruntem. Z tego powodu doskonale sprawdzają się w zakładach, które przez kilka miesięcy lub lat potrzebują w danym miejscu suchego i bezpiecznego pomieszczenia do składowania towaru. Po zakończeniu sezonu czy konkretnej umowy biznesowej konstrukcję można szybko zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Twoja firma nie dysponuje wolnymi środkami potrzebnymi na taką inwestycję? W takim przypadku dobrym źródłem finansowania będzie leasing hal namiotowych. Możesz wybrać umowę typu:

  • operacyjnego – hala magazynowa pozostanie własnością leasingodawcy. Ty zapłacisz opłatę wstępną oraz miesięczne raty. Oba ta wydatki wliczysz w koszty uzyskania przychodu swojej działalności. Po zakończeniu kontraktu możesz wykupić obiekt na własność po atrakcyjnej cenie,

  • finansowego – budynek wzięty w leasing będzie zaliczany do majątku trwałego Twojego przedsiębiorstwa (to np. zwiększy zdolność kredytową). Inwestor ma obowiązek wykonywać odpisy amortyzacyjne. Do kosztów uzyskania przychodu możesz wliczyć tylko odsetki, a nie całe raty leasingowe. Tuż po zawarciu umowy należy opłacić podatek VAT. Po zapłaceniu ostatniej miesięcznej transzy automatycznie staniesz się właścicielem nieruchomości.

Jak widać, leasing jest korzystną podatkowo opcją zainwestowania w halę magazynową. Doskonale sprawdzi się głównie wtedy, gdy przedsiębiorstwo nie ma nadwyżek środków potrzebnych na kupno i woli zrezygnować z zaciągania kredytu bankowego na ten cel.

Sprzedaż i leasing hal przemysłowych oraz magazynowych – oferta szyta na miarę Twoich potrzeb

Prowadzimy sprzedaż, wynajem i leasing hal namiotowych, które doskonale sprawdzają się jako magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty sportowo-rekreacyjne czy handlowe, wiaty garażowe. Zainteresowała Cię nasza oferta, ale chcesz ocenić jej opłacalność? Uzupełnij formularz i zamów wycenę. Podaj podstawowe dane dotyczące przeznaczenia, wielkości, dachu, poszycia ścian i dowiedz się, na jaki koszt musisz się przygotować.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.