Od wielu lat hale namiotowe cieszą się ogromną popularnością, gdyż pozwalają niskim kosztem i szybko przygotować np. miejsce do tymczasowego przechowywania towarów. Jednak czy taki namiot magazynowy może posiadać na tyle dobrą izolację, aby być obiektem całorocznym? Jeśli tak, to jakie rozwiązania stosuje się w zakresie ocieplenia oraz co wykorzystać do jego ogrzewania? W artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania – zapraszamy do lektury!

Pneumatyczny namiot magazynowy może Ci służyć przez cały rok!

Jeśli planujesz eksploatować taki obiekt przez cały rok, powinieneś zdecydować się na jego wersję termoizolacyjną. Znajdziesz ją w ofercie naszej firmy, Hale Namioty – specjalizujemy się w wynajmie m.in. namiotów magazynowych mających ocieplenie, z możliwością zainstalowania w nich ogrzewania.

Ich dach jest wykonany z dwóch warstw materiałów, pomiędzy które nieustannie wtłaczane jest powietrze. W ten sposób powstaje izolacja termiczna w postaci poduszki powietrznej. Z kolei na bocznych elementach konstrukcji można zastosować np. termoizolacyjne panele ścienne.

Jakie ogrzewanie można zainstalować w namiocie magazynowym?

Aby utrzymywać w hali namiotowej optymalną temperaturę w okresie zimowym, musi ona mieć zarówno ocieplenie, jak i instalację grzewczą. Rozwiązań, które świetnie sprawdzą się w takim miejscu, jest wiele, a więc z łatwością dobierzesz je do potrzeb.

Do opcji najpopularniejszych i gwarantujących skuteczne ogrzewanie namiotów magazynowych należy zaliczyć:

  • piece na olej opałowy lub gaz ziemny,

  • nagrzewnice elektryczne, które cechuje niezwykła prostota obsługi, ale ich wadą są dość wysokie koszty eksploatacji,

  • promienniki ciepła – cieszą się rosnącym zainteresowaniem, gdyż przy dobrej izolacji termicznej hali namiotowej wykazują się wyjątkowo wysoką efektywnością grzewczą.

Czy dach namiotu magazynowego wytrzyma ciężar zalegającego śniegu?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym z zakresu izolacji namiotu magazynowego, ogrzewanie takiego obiektu nawet w czasie tęgich mrozów będzie bardzo efektywne. Jednak w okresie zimowym trzeba liczyć się zarówno z niskimi temperaturami powietrza, jak i intensywnymi opadami. Zagrożeniem są tutaj śnieg oraz marznący deszcz, które, zalegając na dachu, mogą poważnie nadwyrężać jego konstrukcję.

Jednak pokrycie dachowe pneumatycznych namiotów magazynowych, które pełni funkcję ocieplenia, jednocześnie skutecznie rozwiązuje powyższy problem. Jest spadziste i ma wybrzuszoną formę, co zmniejsza ryzyko zalegania na nim śniegu czy lodu. Sprzyja temu również ograniczenie zjawiska skraplania się pary wodnej na dachu, co także jest efektem nieustannego wdmuchiwania do niego powietrza.

Już dziś wynajmij całoroczną halę namiotową!

Jak widzisz, potrzebując dodatkowej przestrzeni do przechowywania towarów, możesz wykorzystać halę namiotową i bezpiecznie eksploatować ją cały rok. Jeśli masz dodatkowe pytania związane z ocieplaniem czy ogrzewaniem takich obiektów, skontaktuj się ze specjalistą naszej firmy – Hale Namioty. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z przygotowanej przez nas oferty – wynajmujemy pneumatyczne namioty magazynowe, których izolacja termiczna sprosta Twoim oczekiwaniom!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.