Prowadzisz firmę produkcyjną lub handlową i potrzebujesz miejsca do składowania towaru? A może rozbudowujesz sklep internetowy, bo sprzedaż online znacznie wzrosła, dlatego kolejne partie produktów przestają mieścić się na półkach regałów? Dobrym pomysłem będzie funkcjonalny namiot magazynowy. O czym jednak pamiętać, gdy planujesz jego wynajem lub zakup? Podpowiadamy! Przeczytaj i dobierz obiekt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Hala namiotowa – wynajem czy zakup?

Pierwszym krokiem jest określenie, czy hala namiotowa potrzebna jest Ci na własność. Cena początkowa jest wtedy dość duża, ale w zamian zyskujesz nieruchomość, która wejdzie w skład majątku trwałego Twojej firmy. Takie rozwiązanie sprawdzi się wtedy, gdy planujesz długoterminowy rozwój działalności. Dodatkowo pamiętaj, że namioty stalowe i aluminiowe nie są trwale związane z gruntem, dlatego w przyszłości możesz je przenieść.

Gdy Twoja działalność wiążę się ze zwiększoną produkcją lub sprzedażą jedynie w określonych porach roku, korzystny będzie wynajem hali magazynowej. Wtedy zyskujesz potrzebną powierzchnię na towar w zamian za miesięczną ratę. Opcję tę możesz rozważyć również, gdy nie wiążesz na długi czas swojego biznesu z określonym miejscem (np. podpisujesz kontakt z odbiorcami na kilka miesięcy czy rok) lub chcesz otworzyć oddział przedsiębiorstwa w innym regionie i sprawdzić opłacalność miejscowego rynku.

Hala magazynowa na sprzedaż – sezonowa czy całoroczna?

Mobilna hala magazynowa jest solidna i dorównuje parametrami technicznymi oraz funkcjonalnością tradycyjnym budynkom murowanym, a zarazem jej cena jest dużo bardziej atrakcyjna. Jednocześnie nie wymaga ona uzyskiwania wielu pozwoleń, dopełniania licznych formalności w urzędach czy wylewania fundamentów, dlatego dużo szybciej jest gotowa.

Podczas wyboru konstrukcji i materiałów, z których ma ona powstać, weź pod uwagę sposób korzystania z przestrzeni. Hala namiotowa ze ścianami z cienkiej blachy lub ognioodpornej plandeki dobrze sprawdzi się na wiosnę i lato. Gdy chcesz, aby pełniła funkcje cały rok, wybierz płyty warstwowe, które posiadają odpowiednią izolację cieplną. Dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo przechowywanego towaru i większy komfort pracy zespołu obsługującego magazyn. Podobną decyzję podejmij podczas wyboru dachu.

Wymiary i jakość materiałów

Wybierz wymiary dostosowane do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Prowadzimy sprzedaż konstrukcji o szerokości od 10 do 25 m oraz wysokości nawet 62 m. Długość jest nieograniczona, dlatego bez problemu dopasujesz namiot magazynowy do działki, którą posiadasz. Każdy obiekt jest modułowy i powstaje z 5-metrowych przęseł. Możesz wybrać ocynkowaną stal lub aluminium – oba te materiały są odporne na wodę, mróz i promienie UV.

Zwróć uwagę także na wyposażenie. Duża brama wjazdowa ułatwi wjeżdżanie ciężarówkom z naczepami czy wózkom widłowym, a odpowiedni osprzęt branżowy usprawni codzienną pracę.

Solidne namioty magazynowe od doświadczonego producenta – sprzedaż, wynajem

Marka Hale Namioty Sp. z o.o. to producent namiotów magazynowych, przemysłowych, sportowych i imprezowych, który prowadzi sprzedaż oraz wynajem. Kompleksowo realizujemy inwestycje naszych klientów i zapewniamy im fachowe doradztwo. Chcesz zamówić obiekt idealnie dopasowany do swoich potrzeb? Uzupełnij nasz formularz i zyskaj wycenę. Sprawdź szczegóły oferty i zaufaj fachowcom w swojej dziedzinie.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.