Potrzebujesz nowego magazynu na swoje produkty, plony rolne lub na inne towary? Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z zaleceniem, by zainwestować w halę namiotową. Wszak mówi się, że to rozwiązanie najkorzystniejsze pod względem cenowym. W porównaniu z obiektami murowanymi czy z betonu to rzeczywiście prawda. Jednak wiele osób wciąż zastanawia się, jaki jest koszt wzniesienia takiej zabudowy. Chcesz wiedzieć, ile kosztują namioty magazynowe? Zachęcamy zatem do zapoznania się z tym artykułem!

Powierzchnia hali

Wielkość hali to prawdopodobnie jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, jaka jest cena takiego obiektu. Hale namiotowe mogą przyjmować najróżniejsze rozmiary. Co do zasady – ogranicza je głównie szerokość, gdyż wynosi od 10 do 25 metrów. W przypadku długości zaś praktycznie nie ma ograniczeń. Namioty magazynowe o różnej powierzchni wymagają użycia mniejszej lub większej ilości materiałów budowlanych, ale i np. bardziej skomplikowanego projektu, co bezpośrednio przekłada się na koszty związane z ich wzniesieniem.

Sposób wykorzystania namiotu magazynowego

Kolejny aspekt wpływający na cenę wykonania hali to jej przeznaczenie. Wiele produktów przetrzymywanych w magazynach nie ma specjalnych wymogów co do warunków, byleby były chronione przed deszczem, śniegiem, wiatrem czy niskimi lub wysokimi temperaturami. Są jednak artykuły, w tym np. płody rolne, potrzebujące konkretnej i – co bardzo ważne – stałej temperatury oraz wilgotności. W przeciwnym wypadku mogą niszczeć lub ich wartość może zostać mocno obniżona.

To z kolei oznacza, że namioty magazynowe muszą być wyposażone w rozwiązania zapewniające odpowiednie warunki klimatyczne. Wentylacja, klimatyzator, a nawet sprzęt chłodniczy… Urządzenia te z powodzeniem mogą być zainstalowane w takiej hali, ale trzeba jednocześnie zaznaczyć, że dodatkowe systemy podnoszą jej cenę.

Materiały wykorzystane do budowy

Tego typu magazyny mogą być wykonane z różnych materiałów. O nich często decydują zarówno produkty, które będą trzymane w ich wnętrzu, jak i warunki klimatyczne charakterystyczne dla danego regionu. Jeśli więc będą to artykuły niewrażliwe na wahania temperatur czy wilgotności – ściany mogą być wykonane z tańszego materiału plandekowego. Inaczej to wygląda w sytuacji, jeśli planujesz trzymać w nich zasoby wymagające konkretnych warunków. Wówczas  hala powinna być obłożona odpowiednimi, dobrze izolującymi, płytami warstwowymi.

Rodzaj zadaszenia

W produkcji namiotów magazynowych wykorzystujemy różnego rodzaju pokrycia dachowe. Niektóre z nich zapewniają przepuszczalność światła słonecznego, inne zaś – ograniczają je lub zupełnie niwelują. Gramatura materiału i jego typ ma duże znaczenie dla ostatecznej ceny konstrukcji.

Każda wycena jest indywidualna

Powyżej mogłeś zapoznać się z głównymi czynnikami, wpływającymi na to, jak wygląda cennik za hale magazynowe. Pamiętaj jednak, że każde zlecenie na namioty jest wyceniane indywidualnie, dlatego nie podajemy żadnych sztywnych ram dotyczących ceny wykonania i montażu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, uzyskać szacunkowy koszt – zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie zaprezentujemy najlepsze dla Ciebie możliwości i zaproponujemy atrakcyjną cenę za oferowane rozwiązania.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.