Prowadzisz przedsiębiorstwo i pilnie potrzebujesz powiększyć przestrzeń swojego magazynu? A może składujesz towar na placu przed firmą i chcesz niskim kosztem zabezpieczyć go przed czynnikami atmosferycznymi. To tylko przykłady sytuacji, w których doskonale sprawdzają się namioty magazynowe. Te nowoczesne, całoroczne hale mają bardzo szerokie zastosowanie. Poznaj je już teraz i sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać. Ponieważ jesteśmy ich producentem, w tym artykule opisujemy również budowę konstrukcji – zapraszamy do lektury!

Namioty magazynowe – jak są zbudowane?

Obiekty tego typu to wolnostojące hale magazynowe. Stanowią świetną alternatywę dla murowanych budynków przeznaczonych np. pod magazyn. Ich właściwością charakterystyczną jest szkieletowa, bardzo lekka konstrukcja stalowo-aluminiowa. Dla zwiększenia jej trwałości wszystkie elementy ze stali są zabezpieczane powłokami antykorozyjnymi.

Na postawiony i solidnie przytwierdzony do podłoża szkielet naciągana jest wysokiej jakości membrana z PCV. W ten sposób powstaje namiot, który dzięki zastosowaniu powyższych materiałów jest całoroczny. Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów, proponujemy także rozwiązanie alternatywne. Jako producent tych konstrukcji hale magazynowe możemy obić płytami warstwowymi lub blachą trapezową.

Zalety hal magazynowych – dlaczego warto z nich korzystać?

Jedną z najważniejszych korzyści wynikających z wyboru takich namiotów jest niski koszt ich budowy. Do tego konstrukcje te można w bardzo dużym zakresie dopasowywać do potrzeb pod kątem szerokości, wysokości oraz długości. W razie konieczności zawsze istnieje możliwość ich rozbudowy.

Inne istotne zalety hal magazynowych, które jako producent oferujemy na sprzedaż lub wynajem, to:

  • łatwość zarówno montażu, jak i demontażu, dzięki czemu w razie potrzeby można szybko przenieść je w inne miejsce,
  • bardzo szerokie zastosowanie,
  • przystosowanie do użytku całorocznego,
  • możliwość postawienia bez uzyskiwania pozwolenia budowlanego, jeśli będą użytkowane krócej niż 180 dni.

Do czego można wykorzystać namiot magazynowy?

Wbrew pozorom całoroczne hale magazynowe mogą służyć zarówno do składowania towarów, jak i wielu innych celów. Doskonale sprawdzają się m.in. jako:

  • wiaty parkingów samochodowych,
  • namioty do uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej,
  • zadaszenia obiektów sportowych i rekreacyjnych, np. lodowisk czy basenów,
  • obiekty dla koni, m.in. pod kątem prowadzenia szkółek jeździeckich,
  • magazyn płodów rolnych lub miejsce do hodowli zwierząt.

Postaw na sprawdzone konstrukcje hal magazynowych

Korzystając z namiotów magazynowych, zaoszczędzisz pieniądze na budowie lub wynajmie obiektu murowanego. Zyskasz przy tym konstrukcję o bardzo wszechstronnym zastosowaniu z możliwością użytkowania całorocznego. Przekonaj się, jak wiele korzyści płynie z wykorzystania tego typu hali – zamów ją od producenta Hale Namioty. Proponujemy wielokrotnie sprawdzone, solidne konstrukcje, które wykonujemy na indywidualne zamówienie.  Myślisz nad halą namiotową? Skontaktuj się z nami, a opowiemy Ci o naszej ofercie produktów!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.