Rozwój technologiczny sprawia, że hale namiotowe można użytkować już nie tylko sezonowo, ale przez okrągły rok. Możliwość zorganizowania całorocznego magazynu lub przestrzeni produkcyjnej pod zadaszonym i odpowiednio docieplonym namiotem pozwala przedsiębiorcom w elastyczny sposób reagować na zmieniające się potrzeby ich biznesów oraz optymalizować koszty inwestycji w niezbędną infrastrukturę. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto wykorzystywać całoroczne hale magazynowe i jakie główne korzyści dla przedsiębiorców niesie z sobą takie rozwiązanie. Sprawdź porady ekspertów!

Jakie są główne zalety całorocznych hal przemysłowych?

Brak konieczności inwestowania w murowany obiekt to przy lawinowo rosnących cenach materiałów budowlanych jedna z kluczowych korzyści wyboru hali magazynowej. Innymi atutami tego rodzaju konstrukcji są prostota montażu oraz możliwość zakupu lub wynajmu konstrukcji o parametrach idealnie dopasowanych do własnych potrzeb. Niewątpliwą zaletą, z uwagi na którą całoroczne namioty górują nad budynkami murowanymi, jest także możliwość szybkiej i łatwej rozbudowy tego rodzaju systemu. Inne istotne zalety, które oferują hale magazynowe przemysłowe i na które jako ich producent polecamy zwrócić uwagę, to m.in.:

  • mobilność – w zależności od potrzeb namiot magazynowy można łatwo rozmontować i złożyć w innym miejscu,
  • wysoka jakość termoizolacji – zastosowanie wysokogatunkowych płyt warstwowych oraz dodatkowych izolacji termicznych pozwala zapewnić optymalny komfort cieplny przez cały rok,
  • długa gwarancja serwisowa – w przypadku naszych hal przemysłowych profesjonalna i kompleksowa pomoc ze strony producenta zostaje zapewniona zarówno przez długi okres gwarancyjny, jak i po jego zakończeniu.

Całoroczne hale magazynowe – konstrukcja

Wiesz już, dlaczego namioty magazynowe to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu branżach i dziedzinach biznesu. Warto dodać, że podstawę każdej produkowanej przez nas hali stanowi wzmocniony, stalowy szkielet z odpowiednio wytrzymałych, grubych profili aluminiowych. Taka konstrukcja zapewnia maksymalną oporność na obciążenia, które w przypadku całorocznych obiektów są większe, z uwagi na konieczność zastosowania dodatkowych materiałów termoizolacyjnych.

Poszycia boczne wykonujemy z niezwykle trwałej płyty warstwowej o grubości 40 mm, blach trapezowych lub materiału plandekowego o grubej gramaturze, wynoszącej 650g/m2. Dodatkowo, zgodnie z zalecaniami inwestora, całoroczne namioty magazynowe mogą zostać wyposażone w drzwi oraz bramy wjazdowe, przystosowane zarówno do wózków widłowych, jak i do wymiarów dużych samochodów dostawczych.

Namioty magazynowe całoroczne – prosto od producenta

W Hale Namioty Sp. z o.o. kompleksowo wyposażamy naszych klientów w przemysłowe hale magazynowe – również o zastosowaniu całorocznym. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz wyceny Twojego projektu. Na życzenie inwestora dostarczamy systemy odpowiadające indywidualnym wymogom, jednocześnie oferując niezwykle bogaty asortyment standardowych konstrukcji. Z przyjemnością doradzimy wybór odpowiedniego rozwiązania, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu oraz eksperckiej wiedzy.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.