Konieczność zorganizowania dodatkowej przestrzeni magazynowej to duże wyzwanie dla przedsiębiorstwa. Koszt budowy nowego obiektu jest wysoki, a do tego wymaga czasu. Na szczęście istnieje ciekawa alternatywa dla tego rozwiązania – montaż hali namiotowej. Jest tania i można ją postawić w krótkim czasie, użytkując sezonowo lub całorocznie. Jeśli postanowisz korzystać z takiego namiotu, będziesz musiał dokonać wyboru pomiędzy jego kupnem na własność a wynajmem krótkoterminowym lub długoterminowym? Z artykułu dowiesz się, która opcja jest lepsza – skorzystaj z porad specjalistów!

Co przemawia na korzyść wynajmu hali namiotowej względem jej kupna na własność?

Z punktu widzenia przedsiębiorstwa w wielu przypadkach bardziej opłaca się wynająć namiot magazynowy niż kupić go na własność. Powodów tego jest wiele, ale do najważniejszych należy zaliczyć:

  • optymalizację wydatków firmy wynikającą z braku konieczności zamrażania dużych środków finansowych – przez cały okres użytkowania hali uiszcza się niską i stałą, miesięczną opłatę,

  • wygodę – jeśli obiekt namiotowy przestanie być potrzebny, wystarczy go złożyć i zwrócić dostawcy,

  • możliwość dołożenia dodatkowego wyposażenia w dowolnym momencie trwania umowy najmu – np. montaż systemu grzewczego czy rozprowadzenie instalacji elektrycznej.

Warto podkreślić, że skorzystanie z wynajmu jest także rozwiązaniem bardzo elastycznym. Zależnie od potrzeb, można podpisać umowę krótkoterminową lub długoterminową. Pierwsza z nich sprawdzi się doskonale wtedy, gdy magazynowa hala namiotowa potrzebna jest czasowo, np. w związku z sezonową sprzedażą towarów. Z kolei druga opcja jest chętnie wybierana przez zakłady przemysłowe, które m.in. chcą uruchomić na pewien czas dodatkową linię produkcyjną i potrzebują wolnej przestrzeni.

Wynajem czy kupno hali magazynowej – które rozwiązanie wybrać?

W większości przypadków kupno namiotów magazynowych opłaca się najbardziej tym przedsiębiorstwom, które planują użytkować je przez wiele lat. Obiekty te mogą być bowiem całoroczne, stanowiąc świetną alternatywę dla budynków murowanych czy stalowych szkieletowych. Są tańsze w budowie, która do tego zajmuje niewiele czasu, a przy tym niedrogie w utrzymaniu. W ofercie naszej firmy dostępne są pneumatyczne hale namiotowe, idealne do eksploatacji przez cały rok. Mają dach z izolacją w formie poduszki powietrznej oraz możemy je obudować ocieplonymi płytami warstwowymi.

Z kolei wynajem hal magazynowych krótko- lub długoterminowy polecamy przedsiębiorstwom czasowo potrzebującym dodatkowej przestrzeni do składowania towarów. Dzięki namiotom magazynowym można ją zorganizować w ekspresowym tempie i bez dużych nakładów finansowych.

Wynajmij lub kup namiotową halę magazynową bezpośrednio od producenta!

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kupno, czy wypożyczenie namiotu magazynowego, z pewnością obiekt ten spełni Twoje oczekiwania. Jeśli jesteś nim zainteresowany, już teraz skontaktuj się z naszą firmą Hale Namioty Sp. z o.o. Jesteśmy producentem hal namiotowych i zajmujemy się ich sprzedażą oraz wynajmem krótkoterminowym lub długoterminowym. Dostarczamy nowoczesne konstrukcje, których wielkość i wyposażenie dostosowujemy indywidualnie do potrzeb klientów.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.