Jedną z najważniejszych zalet namiotowych hal magazynowych jest prostota ich montażu oraz demontażu. Dzięki temu są mobilne i w razie potrzeby można je szybko przenieść w inne miejsce. Podczas wykonywania tego zadania należy jednak przestrzegać określonych procedur. Z tego powodu w tym artykule opisujemy najważniejsze kwestie związane ich składaniem i rozkładaniem. Skorzystaj z podpowiedzi doświadczonego producenta i sprawdź, jak zrobić to prawidłowo!

Stawianie hali namiotowej – obowiązki producenta i inwestora

Wszelkie prace montażowe przy takich konstrukcjach muszą być realizowane przez fachowców. W trakcie ich wykonywania należy trzymać się przepisów budowlanych oraz restrykcyjnych zasad BHP. Z tego powodu, jako producent hal namiotowych, bierzemy w tym zakresie pełną odpowiedzialność na siebie.

Zaprojektujemy i wykonamy poszczególne elementy obiektu zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Następnie zajmiemy się ich transportem oraz zorganizujemy potrzebny sprzęt budowlany. Na koniec przygotujemy teren pod inwestycję i przeprowadzimy montaż.

Z kolei na barkach zleceniodawcy spoczywają kwestie formalne. Zamawiając mobilne hale namiotowe, będziesz musiał:

  • zebrać dokumentację techniczną,
  • złożyć w urzędach wymagane wnioski,
  • uzyskać pozwolenie na budowę, jeśli jest potrzebne.

Jak wygląda montaż hal namiotowych?

Doświadczona ekipa monterska, którą przyśle producent obiektu, może w stosunkowo krótkim czasie postawić nawet bardzo dużą konstrukcję. Najważniejsze jest to, aby ich praca była dobrze skoordynowana i realizowana według precyzyjnie opracowanego planu.

Montaż  jest procesem dwuetapowym i pierwszy obejmuje przygotowanie fundamentów. Teren przeznaczony pod obiekt należy wcześniej utwardzić i dokładnie wypoziomować. Następnie wylewane są ławy bądź stopy fundamentowe. To newralgiczne elementy, na których spoczywać będzie szkielet namiotu.

Drugi etap obejmuje prace montażowe, które realizowane są w następującej kolejności.

  1. Łączenie elementów konstrukcji, z których powstanie mobilna hala namiotowa.
  2. Zakotwiczenie szkieletu w fundamentach.
  3. Montaż obudowy – naciągnięcie membrany PCV lub obicie płytami warstwowymi bądź blachą trapezową.
  4. Wykonanie stolarki otworowej i wykończenie wnętrza obiektu.

Demontaż hal namiotowych – jak przebiega?

W przypadku demontażu obiekt należy najpierw opróżnić. Prace rozpoczynają się od zdjęcia obudowy. Następnie rozkręcane są poszczególne elementy szkieletu i odczepiane od fundamentów.

Należy pamiętać o tym, że hale namiotowe są mobilne i często rozkłada się je w celu przeniesienia w inne miejsce. Istotne jest więc odpowiednie zaplanowanie tego procesu pod kątem logistycznym. Z tego powodu zadanie to najlepiej pozostawić w rękach producenta – firmy, która dostarczyła konstrukcję.

Montaż i demontaż hali zostaw w rękach producenta!

Jak widzisz, wszelkie prace związane ze stawianiem lub rozkładaniem takiej konstrukcji najlepiej zlecić jej dostawcy. Dzięki temu zyskasz pewność jej stabilności i tym samym bezpiecznej eksploatacji. Wszystkim tym może zająć się nasza firma Hale Namioty. Jako doświadczony producent oferujemy solidne, mobilne hale namiotowe. Zamawiając je, możesz skorzystać z profesjonalnych usług montażu. Na Twoje zlecenie zajmiemy się także demontażem – zapraszamy do kontaktu!

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.