Z każdym rokiem przemysłowe hale namiotowe cieszą się coraz większą popularnością. Są tanie i można je stawiać bez pozwolenia na budowę, jeśli zostaną rozmontowane przed upływem 180 dni. Jednak doskonale nadają się także do użytkowania całorocznego, stanowiąc świetną alternatywę np. dla budynków murowanych. Jeżeli chcesz zainwestować w taki obiekt i eksploatować go przez cały rok, postaw na wersję pneumatyczną. Jako producent zajmujemy się wynajmem oraz sprzedażą konstrukcji. W artykule przedstawiamy ich najważniejsze właściwości oraz zalety – poznaj je już teraz!

Przemysłowe hale pneumatyczne – jak są zbudowane?

Pod kątem podstawowych właściwości konstrukcyjnych obiekt pneumatyczny ma identyczną formę jak klasyczna przemysłowa hala namiotowa. Jego lekki, stalowo-aluminiowy szkielet przytwierdzany jest na stałe do gruntu. Zależnie od potrzeb inwestora, ściany zewnętrzne obijane są:

  • odpowiednio zaizolowanymi płytami warstwowymi,

  • blachą trapezową,

  • nowoczesną plandeką w formie membrany PCV.

Tym, co odróżnia od siebie obie konstrukcje, jest sposób wykonania zadaszenia. Hale namiotowe pneumatyczne mają dwuwarstwowy dach z tworzywa o wyjątkowo dużej gramaturze – ok. 650-680 gramów na metr kwadratowy. Pomiędzy dwiema powłokami jest wolna przestrzeń, do której wdmuchuje się powietrze. Ponieważ jest wtłaczane pod ciśnieniem (kontroluje je podłączona na stałe i zautomatyzowana pompa), powierzchnia dachu pęcznieje i przypomina wyglądem poduszkę.

Co daje dmuchany dach hali namiotowej?

Znajdujące się pomiędzy dwiema warstwami dachu powietrze stanowi bardzo skuteczną barierę termiczną. Zimą ułatwia utrzymanie dodatniej temperatury we wnętrzu przemysłowej hali namiotowej, natomiast latem ogranicza jej nadmierne nagrzewanie. Dodatkowo dzięki poduszce powietrznej wybrzuszającej materiał, znika konieczność odśnieżania powierzchni dachowej – śnieg zsuwa się z niej samoczynnie.

Jako producent takich konstrukcji prowadzimy sprzedaż obiektów dostosowanych do użytku całorocznego. W celu poprawienia efektywności energetycznej hali namiotowej polecamy wybór modelu pneumatycznego ze ścianami pokrytymi płytami warstwowymi z termoizolacją. Ponieważ realizujemy usługę montażu, możemy również zainstalować wybrany przez Klienta system grzewczy – nagrzewnice (olejowe, elektryczne, gazowe) lub promienniki ciepła.

Hale namiotowe mają szerokie zastosowanie – zainwestuj w nie już dziś!

Jak widzisz, nowoczesne, pneumatyczne hale namiotowe doskonale nadają się do użytku całorocznego. Co ważne, są bardzo uniwersalne – sprawdzą się np. jako dodatkowy magazyn przemysłowy, przestrzeń do uruchomienia linii produkcyjnej czy zadaszony parking samochodowy. Jeśli chcesz zainwestować w taki obiekt, skontaktuj się z naszą firmą Hale Namioty S.C. Jesteśmy producentem tych konstrukcji i zajmujemy się sprzedażą oraz wynajmem na bardzo atrakcyjnych warunkach finansowych. Realizujemy zamówienia indywidualne, oferując możliwość montażu różnych elementów dodatkowych, w tym instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, oświetlenia czy ogrzewania.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.