Szukasz miejsca do organizacji zawodów sportowych, imprezy kulturalnej lub przechowywania towarów? Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się pneumatyczne hale namiotowe. Sprawdź, jak wygląda budowa, użytkowanie i konserwacja tego typu obiektów. Dowiedz się, w jaki sposób producent dopasowuje je do indywidualnych potrzeb klienta.

Projekt i budowa hali namiotowej

Wszystko rozpoczyna się od opracowania projektu. Należy określić, do jakich celów będzie służyć hala namiotowa. Ważne są również: lokalizacja, w której zostanie umieszczona oraz warunki klimatyczne. To od nich uzależniony jest wymiar konstrukcji, rodzaj materiałów, z jakich będzie wykonana oraz dodatkowe wyposażenie. Zazwyczaj producent wykorzystuje poliester powlekany PCV, który wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia oraz sprawdza się w każdą pogodę.

Projekt musi uwzględniać obciążenia dachu i ścian konstrukcji, które powstają na przykład w wyniku opadów śniegu i deszczu. Ponadto ważne jest przygotowanie odpowiedniego systemu napędu i wentylacji. Montaż hali pneumatycznej trwa krótko. Polega na rozłożeniu jej na płaskim terenie i podłączeniu do dmuchawy, która będzie napełniać ją powietrzem.

Użytkowanie i konserwacja konstrukcji pneumatycznej

Konstrukcje pneumatyczne mogą być wykorzystywane do różnych celów. Urządza się w nich imprezy sportowe, kulturalne i biznesowe. Ponadto często stanowią tymczasowe centra wystawiennicze i targowe. Wielu przedsiębiorców traktuje je jako przestrzeń magazynową do przechowywania towarów i płodów rolnych. Całoroczne hale namiotowe należy użytkować zgodnie z zaleceniami producenta.

Ciśnienie powietrza, wilgotność i temperatura

Dmuchane obiekty namiotowe są lekkie, a zarazem solidne i mobilne. Koszt ich budowy jest niski. Użytkownik musi jedynie monitorować ciśnienie powietrza, które wpływa na sztywność i elastyczność konstrukcji. W niektórych przypadkach trzeba też zwrócić uwagę na wilgotność i temperaturę. Hale mogą być ogrzewane lub wyposażone w system chłodzenia. Jest to szczególnie przydatne przy przechowywaniu towarów wrażliwych na warunki zewnętrzne oraz organizacji imprez w zimowe lub upalne dni.

Prace konserwacyjne

Czy konieczne jest przeprowadzanie prac konserwacyjnych? Pneumatyczne hale warto regularnie czyścić. Do usunięcia z nich zabrudzeń wystarczy woda z mydłem. Nie powinno się dopuszczać do zatorów w rynnach. Dobrym pomysłem jest regularne przeprowadzanie inspekcji, które wykrywają ewentualne wycieki powietrza, uszkodzenia materiałów oraz problemy z systemem wentylacji. Użytkownik musi też monitorować sprawność dmuchawy i czyścić filtr powietrza. W razie uszkodzenia plandeki lub mocowania należy je natychmiast zreperować.

Całoroczne hale namiotowe

Dobrze zaprojektowane, dmuchane hale namiotowe są praktyczne i tanie w użytkowaniu. Nadają się do użytku przez cały rok i łatwo dostosować je do swoich potrzeb. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w zaprojektowaniu odpowiedniego obiektu. Zapewniamy solidne materiały, nowoczesne dmuchawy i wsparcie w konserwacji konstrukcji.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.