Aby hale namiotowe – zarówno przemysłowe, jak i magazynowe – służyły swoim właścicielom także w sezonie zimowym, niezbędne jest ich odpowiednie ogrzewanie. Obecnie istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by zapewnić właściwą temperaturę w całorocznych halach produkcyjnych, jak również tych przeznaczonych do przechowywania towarów. Sprawdź, która metoda będzie optymalna w przypadku Twojego obiektu.

Ogrzewanie hali namiotowej – dlaczego jest takie ważne?

Coraz większe grono przedsiębiorców decyduje się na zakup lub wynajem hali przemysłowej od producenta – co jest szybszą i tańszą opcją niż budowa murowanego budynku. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Wbrew pozorom, całoroczne, ogrzewane konstrukcje namiotowe to nie tylko komfort termiczny dla pracowników oraz osób przebywających wewnątrz w okresie zimowym. Choć zapewnienie ciepła to niezwykle istotny aspekt, równe ważne są inne zalety konstrukcji pneumatycznych czy klasycznych namiotów, takie jak:

  • eliminacja wilgoci, będącej przyczyną niszczenia konstrukcji oraz składowanych produktów,

  • zapewnienie optymalnej temperatury magazynowanych towarów,

  • zapobieganie rozwojowi bakterii, pleśni, grzybów oraz innych drobnoustrojów.

Ogrzewanie hali przemysłowej nagrzewnicą

Obecnie, stosuje się dwa podstawowe sposoby, by ogrzewać zimą hale namiotowe całoroczne. Należą do nich specjalne nagrzewnice oraz promienniki ciepła. W przypadku pierwszego rozwiązania na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń, różniących się sposobem zasilania. Wyróżniamy:

  • nagrzewnice gazowe – zasilane gazem LPG, charakteryzują się wysoką wydajnością i umożliwiają ogrzanie powierzchni przemysłowej w krótkim czasie,

  • nagrzewnice olejowe – wykorzystują energię ze spalania oleju opałowego,

  • nagrzewnice elektryczne – do produkcji ciepła zużywają prąd, a ich zaletą jest brak emisji szkodliwych spalin oraz gazów.

Ogrzewanie promiennikami ciepła

Alternatywnym sposobem na zapewnienie odpowiedniej temperatury wewnątrz takich obiektów jak hale namiotowe pneumatyczne, jest wyposażenie ich w elektryczne promienniki ciepła. Podobnie jak nagrzewnice, wykorzystują one prąd, jednak przetwarzają go w promieniowanie podczerwone, niewidoczne dla ludzkiego wzroku.

Jakie ogrzewanie jest najlepsze?

Poszukując idealnej metody na ogrzewanie całorocznej hali namiotowej, należy uwzględnić indywidualne potrzeby oraz specyfikę danego obiektu. Ogrzewanie promiennikami ciepła to technologia o wysokiej wydajności, zapobiegająca stratom ciepła, przez co poleca się ją szczególnie do dużych kubatur. W przypadku mniejszych obiektów, takich jak hale namiotowe na wynajem, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są natomiast nagrzewnice olejowe lub gazowe.

Hale namiotowe od producenta

Jeśli szukasz solidnej i niedrogiej hali przemysłowej pneumatycznej lub namiotowej, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jako producent tego rodzaju obiektów, zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy – także w zakresie wynajmu i montażu. Postaw na solidne konstrukcje i ciesz się trwałością oraz niedrogim utrzymaniem przez lata.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.