Choć kojarzone są przede wszystkim z firmami przemysłowymi oraz magazynowymi, równie dobrze sprawdzają się w rolnictwie. Hale namiotowe stanowią coraz częściej spotykany widok w gospodarstwach, gdzie z powodzeniem zastępują murowane spichlerze, magazyny paszowe, garaże, chlewnie, kurniki czy stajnie. Poznaj wszystkie korzyści, jakie daje inwestycja w taki obiekt i przekonaj się, że hala rolnicza to doskonały wybór.

Dlaczego namioty magazynowe, a nie murowane budynki gospodarcze?

Korzyści wynikające z wynajmu lub zakupu przemysłowej hali namiotowej bezpośrednio od producenta nie sprowadzają się wyłącznie do oszczędności czasowych i finansowych. Warto spojrzeć szerzej na zalety rezygnacji z murowanego obiektu na rzecz namiotu magazynowego. Należą do nich m.in.:

  • możliwość szybkiej rozbudowy w zależności od potrzeb,
  • łatwy demontaż w przypadku zmiany profilu produkcji lub rezygnacji z hodowli,
  • uniwersalny charakter – mobilny namiot może służyć jako chlewnia, garaż lub magazyn płodów rolnych,
  • opcja docieplenia i ogrzania obiektu zaadaptowanego na kurnik, chlewnię lub stajnię,
  • elastyczne możliwości finansowania – sprzedaż lub wynajem od producenta,
  • opcja użytkowania obiektu wyłącznie sezonowo, np. w celu przechowania zbóż, bali słomy czy pojazdów.

O czym pamiętać, planując zakup lub wynajem hal magazynowych do gospodarstwa?

Chcąc skorzystać z oferty sprzedaży lub wynajmu mobilnej hali magazynowej, musisz określić własne potrzeby co do sposobu jej użytkowania. To one determinują projekt oraz późniejsze parametry obiektu. Pod uwagę weź m.in.:

  • przeznaczenie namiotu,
  • okres, przez jaki obiekt będzie wykorzystywany,
  • kwestię ewentualnego ogrzewania,
  • organizację przestrzeni w środku oraz na zewnątrz.

To podstawowe czynniki związane z projektowaniem obiektu dla gospodarstwa rolnego. Jako doświadczony producent hal namiotowych w Wielkopolsce, jesteśmy w stanie zaproponować projekt uwzględniający wszystkie wymogi i preferencje dotyczące sposobu eksploatacji gotowej inwestycji.

Konstrukcja i poszycie, czyli podstawowe elementy hali rolniczej

Typowa przemysłowa hala magazynowa do gospodarstwa rolnego może być wykonana ze stali lub aluminium. Stalowy szkielet charakteryzuje się większą stabilnością i lepszą odpornością na warunki atmosferyczne, jednak zwiększa wagę całej konstrukcji. Poleca się go do obiektów całorocznych. Z kolei aluminiowe namioty są dużo lżejsze, a dzięki swojej specyfice najlepiej sprawdzają się przy budowlach sezonowych.

Jeśli chodzi o poszycie, mobilne hale przemysłowe i magazynowe dla rolnictwa mogą być pokryte plandeką, blachą trapezową lub płytą warstwową. Ta ostatnia alternatywa najlepiej sprawdzi się w przypadku obiektów przeznaczonych na hodowlę zwierząt, ze względu na dobrą termoizolację.

Hale Namioty Sp. z o.o. – sprzedaż i wynajem hal Wielkopolska

Jako producent mobilnych hal magazynowych , oferujący obiekty na sprzedaż i wynajem na terenie całej Wielkopolski, zapewniamy kompleksowe wsparcie w budowie namiotów i magazynów przemysłowych oraz rolniczych. Całoroczne i sezonowe budowle od lat sprawdzają się w gospodarstwach, służąc rolnikom na wiele sposobów. Jesteś zainteresowany ofertą? Już dziś zapraszamy do kontaktu – porozmawiamy o Twojej inwestycji i przygotujemy jej szczegółową wycenę.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.