Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do składowania towarów? Standardowo w takich przypadkach przedsiębiorcy podejmują decyzję o zakupie, wynajęciu lub nawet postawieniu budynku. Jednak czy wiesz, że istnieje bardzo ciekawa alternatywa? Jest nią magazynowa hala namiotowa. Z tego artykułu dowiesz się, czy warto w nią zainwestować. Sprawdź, jakie są zalety takiej konstrukcji i na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru.

Korzyści płynące z inwestycji w magazynową halę namiotową

Niewątpliwie najważniejszą zaletą tego typu konstrukcji jest to, jak niewiele czasu zajmuje ich postawienie. Budowa obiektu murowanego potrafi ciągnąć się miesiącami, kiedy magazynowe hale namiotowe zwykle montowane są w zaledwie kilka dni! Jest to więc niezwykle atrakcyjna inwestycja pod kątem finansowym. Oczywiście niski koszt ich ustawienia to jedno, ale dochodzi do tego jeszcze przystępna cena zakupu bądź wynajmu.

Korzyści z wyboru tych konstrukcji i wykorzystywania jako magazyn jest znacznie więcej. Do innych ważnych należy zaliczyć m.in.:

  • brak konieczności budowania pełnych fundamentów – wystarczy utwardzić teren i przygotować ławy fundamentowe pod słupy,

  • możliwość użytkowania sezonowego lub całorocznego – szkielet jest wykonany z ocynkowanej stali oraz aluminium i pokryty bardzo odporną na niekorzystne czynniki atmosferyczne plandeką,

  • brak konieczność uzyskiwania pozwolenia na budowę, jeśli obiekt będzie stał przez okres krótszy niż 180 dni.

Co ważne, zaletą jest również opcja ewentualnej rozbudowy. Jako producent dostarczamy hale namiotowe mające konstrukcję modułową. W razie potrzeby wystarczy więc zamówić kolejne przęsła, aby zwiększyć powierzchnię magazynową.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hali namiotowej?

Pierwszą kwestią, nad jaką musisz się zastanowić przed wyborem hali namiotowej, jest sposób jej użytkowania. Jeśli chcesz zainwestować w konstrukcję całoroczną, najlepiej postaw na wersję pneumatyczną. To obiekty wyposażone w specjalne poszycie tworzące bardzo efektywną warstwę izolacyjną.

Oprócz tego weź pod uwagę wyposażenie przyszłego obiektu magazynowego. Zależnie od potrzeb w namiocie może znaleźć się m.in.:

  • klimatyzacja,

  • wydajny system wentylacyjny,

  • ogrzewanie,

  • odpowiednio dopasowane do potrzeb oświetlenie,

  • brama przesuwna,

  • solidna posadzka, przystosowana do poruszania się po niej ciężkimi wózkami widłowymi.

Oczywiście pamiętaj, że hale namiotowe nadają się do wykorzystania nie tylko jako dodatkowa powierzchnia magazynowa. Można je także zastosować m.in. do uruchomienia linii produkcyjnej czy zadaszenia parkingu lub obiektu sportowego.

Wynajmij lub kup halę namiotową od sprawdzonego producenta!

Mnóstwo zalet magazynowych hal namiotowych sprawia, że są godną uwagi alternatywą dla budynków murowanych. Jeśli chcesz zainwestować w takie obiekty, już dziś skontaktuj się z naszą firmą Hale Namioty. Ponieważ zajmujemy się ich produkcją, możesz swobodnie dostosować ich rozmiar oraz wyposażenie do potrzeb. Oprócz tego świadczymy profesjonalne usługi montażowe. Prowadzimy zarówno sprzedaż tych konstrukcji, jak i wynajem na bardzo preferencyjnych warunkach.

Konfigurowalna hala namiotowa przemysłowa lub magazynowa
KONFIGURUJ HALĘ NAMIOTOWĄ

Użyj naszego konfiguratora, by uzyskać wycenę idealnej hali dla swojego biznesu od renomowanego producenta hal namiotowych.